MAKRO HİJYEN TEMİZLİK | Kadıköy Temizlik Şirketi
0216 577 65 73 / 0541 562 20 09

Ofis - Büro Temizligi

Ofis Temizliği Nasıl Yapılır?

Ofis Temizliği Nasıl Yapılır?

Makro Hijyen Temizlik olarak profesyonel ofis temizliğinin aşağıdaki şekilde yapılması gerektiğine inanıyoruz. 

Ortak çalışma olan ofisler temizlik ve hijyen açısından riskli yerlerdir. Ofislerde bulunan tuvaletler, mutfak, asansör, kahve otomatı vb. yerlerde mikroorganizmaların üremesi ve yayılması çok daha kolaydır.

Bu nedenle ofis temizliğinin profesyonel bir şekilde yapılması gerekmektedir. Temizlik işini yapan personellerin eğitim almış olması kaliteli bir hizmet için şarttır. Temizlik ve hijyen eğitimi, çalışanların bilinçli bir şekilde işlerini yapmasını sağladığı gibi ofisin sağlıklı bir ortam olması için de gereklidir. Yine iyi bir temizlik için profesyonel amaçlı üretilmiş endüstriyel temizlik ürünleri kullanılmalıdır.

Profesyonel ofis temizliği aşağıdaki şekilde yapılmalıdır;

Çöplerin ToplanmasıPersonel eldiven takarak çöp poşetlerini değiştirerek çöpleri toplamalıdır. Çöp poşetini takarken yanlardan gererek uzun kısmını alta sıkıştırmalı ve kötü bir görüntüye neden olmamalıdır.

Genel Alan Temizliği50 cm - 2 metre arasında kalan yerlerin tozu alınmalıdır.

Masa Üstünde Bulunan Cihazların Temizliği; Telefon vb. cihazlar ayrı bir bez kullanılarak silinmeli ve dezenfekte edilmelidir.

Masa Üstlerinin Temizliği; Masa üstleri temizlenirken kaldırılabilecek tüm eşyalar kaldırılmalı ve altları silinmelidir. Silinen yerin ıslak kalmaması için kurutulmalı ve eşyalar yeri değişmeyecek şekilde konmalıdır.

Zemin Temizliği; Zemin halı ise elektrik süpürgesi ile vakumlama yapılmalıdır, sert zemin ise önce kuru mop ve süpürge ile temizlik yapılmalı sonra da ıslak paspaslama yapılmalıdır.

 

KONTROL; Bu adım işin tam ve sorunsuz yapılabilmesi için mutlaka uygulanmalıdır. Kontrolde; eksik bir kalmış mı, unutulan malzeme var mı, yanan ışık var mı gibi son olarak bakılır.

Makro Hijyen Temizlik


Etiketler : kadiköy temizlik sirketleri , kadiköy ofis temizligi , ofis temizlik kadiköy , büro temizlik , büro temizligi kadiköy